Torrent klient

Jestliže chcete stahovat pomocí torrentů, tak potřebujete jeden důležitý program – klient. A i přestože takový klient nenabízí zrovna širokou škálu funkcí, kromě té jedné, nejdůležitější, tak v nabídce je hned několik programů umožňujících stahování torrentů. Jaký si tedy vybrat?

Doporučujeme  µTorrent

UTorrent_(logo)µTorrent, BitTorrent či Deluge. To jsou tři programy z několika, které fungují jako klienti pro stahování torrentových souborů. My však doporučujeme µTorrent, který je uživateli nejvíce používanější a to zejména díky jeho jednoduchosti a stabilitě.

µTorrent je nabízen zcela zdarma a navíc nemá prakticky žádné nároky na výkon vašeho počítače. Lze ho tedy nainstalovat téměř na jakémkoliv zařízení a jelikož instalační soubor obsahuje pouze necelé 2 mb, tak stažení je otázkou pouhých několika vteřin. A stejně tak následná instalace.

 

V  µTorrentu se vyzná každý

Co se týče uživatelského rozhraní, tak to je vytvořeno velice jednoduše a vyzná se v něm naprosto každý. V pravé horní části je seznam torrentových souborů a jejich stav. Ve spodní části jsou zase podrobnější informace o stahovaném souboru, kde kromě stavu stahování vidíte také rychlost a podobně.

Svým způsobem je tedy µTorrent velice jednoduchý program, v němž se vyzná každý. I úplný začátečník.

A ač je tento klient neustále vyvíjen, tak mnoho uživatelů je toho názoru, že ve verzi 3 se nachází chyby, které souvisejí také se stabilitou systému. Proto se vám nebojíme doporučit verzi 2.2.1., kterou lze označit jako nejstabilnější.

Stáhnout doporučenou verzi μTorrent 2.2.1