Stahování přes torrenty

Stahování filmů přes torrenty nabízí uživatelům celou řadu výhod. Nejenže se na různých trackerech objevují ty nejnovější filmy jako první, ale navíc je lze stáhnout zdarma a také poměrně rychle. Co vše byste měli vědět o stahování přes torrenty?

Jestli jste ještě nikdy přes torrenty nestahovali a tedy nevíte jak na to, tak jednoduchý návod Vám přinášíme ZDE. V následujícím textu vás obeznámíme především s tím, jaké výhody torrenty nabízejí, co znamenají některé pojmy a jak stáhnout filmy co možná nejpohodlněji.

Výrazy, které je dobré znát

Seed – Seeder jen ten uživatel, který již stáhl 100% dat a nyní je již pouze odesílá ostatním uživatelům. A právě čím více seederů daný torrent má, tím větší rychlostí jej můžete stáhnout.

Leech – Leecher je zase uživatelem, který stále stahuje data od ostatních uživatelů. Nicméně i on část dat nahrává, a to ty, která již má stažené.

Peer – Pod tímto pojmem jsou označeni všichni uživatelé připojení k jednotlivému torrentu. Ať již jde o seedery nebo o leechery.

Stahování přes torrenty tedy není jako běžné stahování na různých datových úložištích. Na těch totiž stahujete data pouze z jednoho zdroje. Stahování přes torrenty je o „spolupráci“ jednotlivých uživatelů, kteří od sebe navzájem čerpají data. A čím více uživatelů je na torrent napojeno, tím rychlejší je stahování.

To ale samozřejmě také závisí na dalších faktorech, jako je například rychlost připojení a podobně. Nicméně film přes torrent stáhnete zdarma daleko rychleji, než z jakéhokoliv datového úložiště.

Co je ratio a proč je tak důležité?

Předtím, než začnete stahovat, byste měli znát také pojem ratio. To je používáno zejména na trackerech, na kterých si můžete (musíte) zřídit vlastní uživatelský účet, a vykazuje poměr vámi stáhnutých a odeslaných dat. A to od určitého objemu, který se na různých trackerech liší.

Například tracker TrezzoR počítá ratio od 10 GB stažených dat. Jestliže posléze dosáhnete příliš nízkého ratia, které nebude dosahovat stanoveného minima, tak může dojít k blokaci vašeho účtu.

Cílem trackerů je totiž dosáhnout maximální spolupráce všech uživatelů. Pokud tedy někomu jde pouze o stahování dat, ale žádná na oplátku neposkytuje, tak se jedná o neplnohodnotnou spolupráci a daný soubor přichází o seedery, kteří data poskytují ostatním uživatelům. Nehledě na to, že se také nejedná o férové jednání.

Více o ratiu a výhodách zaregistrování se na trackeru, případně výhodách VIP členství, se dozvíte ZDE.