Rozpal to, šéfe: naučte se grilovat lahodně

Rozpal to, šéfe: naučte se grilovat lahodně

Zdeněk Pohlreich není jen obávaným kritikem restaurací v pořadu Ano, šéfe, na svém statku se tu a tam promění v pohostinného kuchaře, který je skutečným kouzelníkem a i z jednoduchých surovin dokáže připravit jídlo, které polechtá vaše chuťové buňky a naplní chuťové pohárky až po okraj. V reality show Rozpal to, šéfe, ukazuje Zdeněk Pohlreich, jak připravit nejrůznější lahody na grilu, a věřte, že po zhlédnutí tohoto pořadu budete vědět jak na to. 

Pravý Hamburger

Dokonalou ukázkou mistrovství v grilování v podání šéfa, jsou nepochybně hamburgery, které jsou poctivé, víte, jaké suroviny obsahují a hlavně stačí jeden „hambáč“ k tomu, abyste se zasytili. Všichni víme, jak jsou dnes hamburgery drahé, mnohdy se z nich ale nenajíte. Něco jiného bude, když si z poctivých mas, nejlépe směsi hovězího a vepřového, připravíte vlastní burger podle vaší chuti.

Steak, jak má být

Zdeněk Pohlreich vás v pořadu Rozpal to, šéfe naučí, jak se dělá opravdový steak, ne takový ten klasický zahradní a především gumový nebo vysušený. Konečně si budete moci doma připravit steaky krvavé, medium nebo hodně propečené.

Ryby a mořské plody na grilu

Na gril se výborně hodí také mořské plody a ryby, jejichž příprava je často jednoduchá a postačí jen pár minut k dokončení. V zábavném pořadu Rozpal to, šéfe vás Zdeněk Pohlreich naladí na mořské plody rozličných druhů, které možná ani nejíte. A nechybí samozřejmě ani ryby, jejichž bílé masíčko může dostat na grilu zcela jiný rozměr.

Nezbytná grilovaná zelenina

A co by to bylo za grilování se Zdeňkem Pohlreichem, kdyby chyběla grilovaná zelenina, případně ovoce na grilu. Ke každému masu, k rybám, k sýrům, ale také k mořským plodům, se nepochybně hodí grilovaná příloha, která si ještě zachová vitamíny, přitom bude ale krásně propečená.

Pokud jste milovníkem zahradních párty u grilu, ale také lahodných grilovaných pokrmů, měli byste tento miniseriál vidět. Po té si totiž budete moci připravit v podstatě cokoliv relativně zdravě a hlavně chutně a jednoduše, v duchu filozofie Zdeňka Pohlreicha.

Kuchařskou show můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post