Proč je poněkud vulgární South Park tak oblíbený?

Proč je poněkud vulgární South Park tak oblíbený?

Pokud tento článek budou číst starší ročníky, pravděpodobně jim nebude jasné, která vlastně bije. South Park je seriál pro pubertální mládež, ale také pro trochu „ulítlé“ dospělé a na svět přišel v podstatě nedávno, nicméně je to již více než desítka let. Ano, i já jsem sledoval tuto snůšku někdy až bizarních vtípků, protkaných ne právě slušnými výrazy. V čem spočívá hlavní obliba seriálu a koneckonců i filmu South Park, kde i děti můžou mluvit sprostě, jako by dláždily? 

Sprostá slova

Tak nejprve se zastavme u sprostých slov, kterých v seriálu South Park zaznívá opravdu mnoho, a nejraději je paradoxně používají děti, zatímco dospělí mluví korektně. Jedna ze čtyř hlavních postav, kterými jsou kluci raného školního věku, Cartman, si ve sprosté mluvě doslova libuje a nadává v podstatě neustále. Není pochyb o tom, že tento faktor je velkým tahounem, podívejte se na slavného youtubera Fattyho, který jak sám rád tvrdí, na seriálu vyrůstal, a jeho největším vzorem se stal právě tlusťoch Cartman, a je to znát.

Animace

Mně osobně na seriálu i na filmových zpracováních velice baví zajímavé dětinské ztvárnění animací. Infantilně nakreslené figurky se pohybují pouze ve 2D prostoru, nejsou plastické a jsou odsouzeny k prazvláštní chůzi do stran, jako nějací členovci. Ale právě animace z rukou tvůrců působí již samy o sobě vtipně, zvláště při mluvení a zmiňovaných přesunech.

Samozřejmě i humor

Humoru je v seriálu South Park moře, nepočítaně a strašně moc. Jakmile se ponoříte do charakterů hlavních postav, ale také groteskních dalších hrdinů, budete naprosto pohlceni a v Southparku se budete topit smíchy. Ale tento styl legrace není samozřejmě pro každého, musíte být otrlejší. Původně byl seriál určen spíše pro dospělé, ale jak už to tak bývá, dostal se snadno i k dětem. Mezi výchovně didaktické dětské programy se tedy rozhodně neřadí.

Film/seriál můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post