Poutavý dokument Tajemství pyramid

Poutavý dokument Tajemství pyramid

Pyramidy jsou všude. V Egyptě, v Číně, v Rusku a samozřejmě také v Jižní Americe, kde se jich nalézá nejvíce, tedy hned několik tisíc. Proč jsou si tak podobné a jsou skutečně hrobkami či observatořemi našich předků? Nebo mají mnohem hlubší význam pro celé lidstvo? Právě tyto informace se můžete dozvědět v dokumentárním filmu Tajemství pyramid z roku 1988. Jedná se o velmi zajímavý výzkum jednoho vědce, kterému se podařilo objevit opravdu zajímavé skutečnosti, aktuální i v současné době. 

Režisérem filmu je William Cronick a v hlavní roli se představuje slavný herec Omar Sharif. Skvěle ho doplňuje známá postava Egyptské archeologie, sám Zahi Hawass. Společně divákům odhalují tajemství a záhady pyramid, ale také spoustu faktů, které jsou neoddiskutovatelné.

Otázky

Pokud se podíváte na tento dokument, dozvíte se spoustu nového, ale také se vám otevřou nové otázky, a to je vždy dobrým znamením. Kvalitní dokumentární pořady by měly splňovat právě takovou podmínku a nutit diváka přemýšlet. Jaká jsou tedy ona podivná tajemství pyramid a co nás k nim tak láká a přitahuje?

Bohové

O pyramidách se na všech kontinentech vypráví jako o stavbách zasvěcených bohům. Je možné, že nás bohové kdysi skutečně navštívili?

Mimozemšťané

Někteří nadšenci, ale také vědci tvrdí, že tyto stavby nemohl postavit člověk, a že jsou dílem mimozemských bytostí, především ty nejstarší egyptské pyramidy, u kterých není zcela jasné, jak mohli tehdejší stavitelé vůbec dosáhnout takového velkolepého výsledku.

Pohřební místa?

Byly pyramidy skutečně pohřebními místy? V mnoha případech zřejmě ano, ale neplatí to zdaleka v drtivé většině. U egyptských pyramid opouštěla duše údajně tělo prostřednictvím speciálních průduchů, které jsou ale považovány rovněž za větrací šachty.

Astrologie

Jedna neuvěřitelná skutečnost spojuje všechny pyramidy světa, a to jejich astrologické zaměření, často také orientace vůči významným souhvězdím.

Pyramidy byly zkoumány z hlediska energetických dispozicí a bylo zjištěno, že za určitých podmínek jsou zdrojem tajemné energie. Jistý vědec prováděl pokusy s modelem pyramidy a podařilo se mu při roztočení vytvořit kolem makety jakési kulovité energetické pole, pyramida se údajně dokonce začala nadnášet. Tento výzkumník se domníval, že pyramidy jsou portály pro cestování časem a dimenzemi.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post