Padesátka- další horská komedie s Kotkem a Mádlem

Padesátka- další horská komedie s Kotkem a Mádlem

Česká komedie Padesátka je plná hvězdných herců, nechybí ani známí „snowboarďáci“ Vojta Kotek a Jiří Mádl. Vojtěch Kotek je dokonce režisérem tohoto filmu a není pochyb o tom, že se mu povedl. Pokud máte rádi humor na horách, určitě byste se na tento film měli kouknout. Dále zde hrají: Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser a mnoho dalších výborných herců z našich luhů a hájů. Film vznikl v roce 2015 a u diváků, kteří rádi chodí do kina, zaznamenal velice slušný úspěch. 

Humorný příběh, ve kterém vystupují různé podivné a zábavné postavy, napsal scénárista Petr Kolečko, o kameru se postaral Tomáš Sysel a nesmíme zapomenout ani na výbornou hudbu, kterou vytvořila dvojice Viliam Béreš a Patrik Karpentski.

O čem film je?

Děj filmu je situován do krásného krkonošského prostředí a je tak trochu retro. Zdejší horalé jsou skutečně rázovití a žijí si svým vlastním životem. Je zde například osobitý rolbař, který nepije na Tři krále, nebo lyžařka pouze s jednou nohou. A nechybí ani barman, který se věnuje věštění budoucnosti.

Mezi hlavní postavy se řadí Pavka a jeho syn Jura, který jaksi neplní otcovy sny. Ten ho dokonce nechal porodit ve vysoké nadmořské výšce, aby získal odolnost proti vyššímu horskému tlaku. Jura má ale trochu jiné zájmy, než se věnovat závodům na běžkách. Raději loví zralé ženy, padesátky.

Jura přijíždí na důležitý závod se svou matkou, ale závod samotný se postupně dostává jaksi do ústraní a rozjíždí se celá řada vtipných scének, točících se nejen kolem svádění žen nad padesát let, ale také kolem někdy opravdu originálních postav z horských chatek.

Moje hodnocení filmu

Komediální film padesátka není jen čistou veselohrou, ale můžete zde spatřovat také prvky dramatu či dokonce thrilleru. A právě to je možná trochu chyba, neboť po velice vtipném rozjezdu, přichází postupně určitý útlum a z filmu se stává více drama, nežli komedie. Přesto musím hodnotit poměrně vysoko, ze sta dávám 75 bodů, protože u filmu jsem se opravdu pobavil, a to nehledím na to, že Vojta Kotek je můj oblíbený herec.

Zajímavost:

Herci museli absolvovat poměrně náročný běžkařský trénink a Marka Taclíka trénoval dokonce sám bývalý český reprezentant Martin Koukal.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post