Osm hrozných- další z diskutovaných Tarantinových filmů

Osm hrozných- další z diskutovaných Tarantinových filmů

V poslední době se Quentin Tarantino zřejmě vzhlédl ve westernových filmech, ve kterých jsou hlavními hrdiny nejen padouši, ale také poněkud extrémní drsní muži černé pleti. V tomto případě je to osvědčený Samuel L. Jackson, který zvládá svou roli znovu výtečně. Objevuje se ale jedna velká otázka, a to zda po komerčním ztvárnění Nezkrotný Django, nešlápl i tentokrát Tarantino tak trochu vedle. Django byl sice kasovním trhákem, ale příliš ho nedokázali ocenit skuteční fandové Tarantinovy nezávislé a originální tvorby. 

Děj filmu 8 hrozných

Osm hrozných je snímek, který se odehrává v zimním Wyomingu a na počátku se objevuje lovec lidí John Ruth v podání Kurta Russella s jistou dívkou, na kterou je vypsána odměna. Během cesty dostavníkem s touto svou zajatkyní, potkají další dva protagonisty, konkrétně majora Marquise Warrena, kterého hraje S. L. Jackson a bývalého jižanského vojáka Chrise Mannixe. Mannix o sobě tvrdí, že je šerifem města, do kterého všichni směřují.

Jejich putování do cíle, kde se má konat spravedlnost, je ale přerušeno silnou vichřicí a oni se musí uchýlit do chaty u Minnie, oblíbené to zastávky nejen dostavníků. V chatě se potkají s další skupinou cizinců a ani oni nevypadají, že jednají právě v rukavičkách. Není ale zbytí a musí se ukrýt před nepřízní počasí spolu. Osmička padouchů začíná tušit, že do města se zřejmě nedostanou všichni bez úhony.

Délka filmu a dialogů

První z velice diskutovaných záležitostí, je nesporně délka filmu Osm hrozných, která se pohybuje kolem 3 hodin, a to je opravdu hodně. Představte si, jak dlouho bude film běžet v televizi, i se všemi reklamami. Ale samotná délka by nevadila, kdyby se nejednalo také o poněkud zdlouhavé dialogy a monology, většinou ale velice vtipné a oplývající pointou.

Pro ty, kdo neznají Tarantina, bude film zřejmě jen dlouhou snůškou rozhovorů a vyprávění, znalci pak hovoří o určité nevyváženosti. Ano, najde se zde i spousta dramatických a akčních scén a scének, humoru, ale mezitím film často stagnuje, alespoň dle mého názoru. I tak ale hodnotím dosti vysoko, podobně, jako učinilo mnoho čtenářů na CSFD, rovnou dávám filmu Osm hrozných 80 procent.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post