Nový terminátor a „kožený Arnold“

Nový terminátor a „kožený Arnold“

V jedné z hlavních rolí nového Terminátora s přízviskem Genysis se kupodivu znovu představí slavný herec guvernér, Arnold Schwarzenegger, společně s krásnou Emilií Clarke. Musím ale přiznat, že na „Arnieho“ už není zdaleka tak úchvatný pohled, jako tomu bylo v éře prvního Terminátora. Ba musím říct, že podobně jako v případě Silvestra Stalloneho, jeho obličej se stává stále více koženým. Snad je to dáno pobytem v politice, snad velkými dávkami botoxu, ale tito dva „výtečníci“ vypadají tak trochu jako zombie v první fázi přeměny. 

Nicméně na slušné sledovanosti tohoto nového titulu to nic neubralo a ani hodnocení na CSFD není nejhorší. Na režii pracoval Alan Taylor, scénář pak napsali Laeta Kalogridis a Patrick Lussier, za kamerou se pohyboval Karmer Morgenthau a hudbu přidal Lorne Balfe. Ale nyní už ke stručnému ději.

Děj filmu

Počítačový systém Skynet ovládnul svět devadesátých let 20. století po tom, co polovina lidstva zahynula v důsledku obrovské apokalypsy, jakéhosi soudného dne. Ale najdou se také přeživší, kteří založí hnutí odporu v čele samozřejmě s Johnem Connorem, kterého zde hraje Jason Clarke.

Proto je z budoucnosti znovu vyslán Terminátor, který má celý problém vyřešit a Connora odstranit z historie. V roli tohoto zlého monstra se opět představuje Arnold Schwarzenegger, o jehož „koženém“ hraní jsem již hovořil a který má za úkol zlikvidovat již matku tohoto vůdce, aby vůbec nepřišel na svět.

Ale také povstalci mají možnost cestovat časem, a proto vyšlou pomoc v podobě Kylea Reese, jenž má Sáru chránit. Možná zde shledáváte určité rysy prvního dílu a je tomu skutečně tak, děj je na začátku podobný, bod zlomu a rozdílu nastává v roce 1984. Kyle se poznává se Sárou, která rozhodně není tak křehká, navíc se již pár let nachází pod ochranou dalšího Terminátora. Ovšem Skynet je skoro všude, a tak není snadné matku budoucího hlavního povstalce uchránit.

Hodnocení

Film je nabitý akcí, ale také takovým tím „arnoldovským“ suchým humorem, který mi zrovna neimponuje, proto bych hodnotil o něco méně body, než tak učinili fandové filmu na CSFD a dávám 55 procent.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post