Nemilosrdní, v hlavní roli Jean Reno

Nemilosrdní, v hlavní roli Jean Reno

On a jeho tým jsou postrachem celé Paříže a dokážou napáchat opravdu velké škody, ale jejich výsledky jsou ohromující, takže musí nadřízení poněkud stáhnout ocas, i když by rádi řádění těchto výtečníků zastavili. Mezi oblíbené vyšetřovací metody týmu Serge Burena, sestávajícího především z akčních mládenců, patří vymáhání spravedlnosti basebalovou pálkou či razie bez povolení. Pravidla je příliš nezajímají, ale efekt je nezpochybnitelný. 

Výzva

Na scéně se objeví určitá komplikace, konkrétně gang zlodějů, pro který není ani vražda ničím nemorálním a jejich krádeže jsou překvapivě profesionální. Tato skupina lupičů je velmi dobře vyzbrojena, takže nebude snadné přijít jí na kobylku. Burenova policejní jednotka tak bude muset vyvinout velké úsilí, aby se jim podařilo nejen dopadnout tyhle zločince, ale také si poněkud vylepšit renomé u svých nadřízených.

Informace o filmu

Film Nemilosrdní je akčním krimi se strhujícím dějem, plným syrových policejních akcí, ale také typického humoru alá Jean Reno, který je sice trochu francouzsky ztřeštěný, přesto ale stále půvabný pro mnoho diváků.

Kromě Rena se ve filmu objevují také další francouzští herci s budoucností, jako je například Alban Lenoir, či půvabná až ďábelská Caterina Murino.

Režisérem filmu je Benjamin Rocher, scénář napsalo duo Tristan Schulmann a Francois Loubeyre. Hlavním kameramanem pak byl Jean Francois Hensgens, temperamentní hudbu, která doprovází scény plné akce a napětí, složil Laurent Perez.

Názor a hodnocení

Na CSFD si film vysloužil krásných 59 bodů, což není rozhodně málo, pokud přihlédneme k určité naivitě scén a někdy ne právě nejlépe konzumovatelnému francouzskému humoru. Z mého pohledu je hodnocení spíše průměrné, dávám 5 bodů z deseti.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post