Nejdrsnější kamioňáci světa

Nejdrsnější kamioňáci světa

Tento dokument pojednává o jednom z nejnáročnějších závodů ve světě těžkých automobilů. Nejdrsnější kamioňáci světa jsou velice zkušenou skupinkou řidičů nákladních aut, kteří jsou ochotni vyzkoušet, kam až můžou zajít, kde se nachází jejich hranice. Hlavními hrdiny tohoto zajímavého dokumentárního seriálu je osm „výtečníků“. Ti se vydávají postupně po těch nejhorších cestách světa. 

Ne pro slabé nátury

Dokument o jednom velkém závodu, který má určit světovou jedničku mezi truckery, je seriálem, což jistě oceníte a budete se těšit na každý další díl. A nemusíte být ani milovníkem těžkých vozů a silných motorů, postačí, když máte rádi napětí a neočekávané zvraty. Těch skutečně není málo, zvláště když si uvědomíme, že osm řidičů kamionů musí absolvovat ty nejnáročnější transporty na světě.

Kde všude se seriál odehrává

Společně s řidiči se můžete podívat do vyprahlé Austrálie, do amazonského pralesa, ale také na cestu smrti v Himalájích. Posádka vozu vždy dostane náročný úkol, například dopravit dobytek, nebo mražené potraviny do těch nejukrytějších a rovněž nejnedostupnějších míst. A bylo by s podivem, kdyby se jim tu a tam, lépe řečeno neustále, nestávalo něco frustrujícího. „Drsní kamioňáci“ se tak musí potýkat s technickými obtížemi, ale také s někdy problematickým lidským faktorem, a samozřejmě především s tou nejdrsnější přírodou, kde cesty nejsou pouze z betonu.

Co musí splnit ten nejdrsnější?

Ten nejdrsnější kamioňák světa by tedy měl zdolat všechny nástrahy v tomto skutečně těžkém závodu, dopravit v co nejkratším čase svůj náklad přesně na místo, no a v neposlední řadě by měl také dokonale ovládat řízení svého silného, tedy i dosti drahého auta. Jednotliví řidiči se různě vypořádávají s velkou zátěží a stresem, zvítězit pak může je jeden jediný. Který to bude?

Hodnocení

Oproti CSFD, kde je hodnocení jen lehce nadprůměrné, já hodnotím nejdrsnější kamioňáky světa od britských tvůrců velmi vysoko. Sledoval jsem s napětím všechny díly a oblíbil si svérázné hrdiny v podobě řidičů, některé trochu méně, a musím podotknout, že po celou dobu sledování seriálu jsem se velice dobře bavil.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post