Kultovní film Fargo

Kultovní film Fargo

Za snímkem Fargo, který již lze označit za kultovní, stojí bratři Coenovi, o kameru se postaral Roger Deakins, hudbu pak složil Carter Burwell. Ve filmu hraje celá plejáda skvělých herců, především tedy William H. Macy, Steve Buscemi, Harve Presnell či Peter Stormare. Fargo se řadí do žánru krmi drama s prvky thrilleru a vznikl v koprodukci USA a Velké Británie. 

Nezávislý film

Přesto, že se jedná v podstatě o nezávislý film, který nebyl vyroben v dílnách Hollywoodu, splnil snímek Fargo požadavky nejnáročnějších diváků, a to svou inteligencí a samozřejmě také všudypřítomným napětím a vtipem. Režie je poměrně strohá, vyplněná černým humorem. Děj filmu se pak odehrává z pohledu tří propojených příběhových linií, kdy sleduje vývoj hlavních postav a vykresluje velice barvitě jejich charaktery.

Skutečný příběh

Ne každý fanda filmu asi ví, že Fargo byl natočen podle skutečného příběhu, který se odehrál v roce 1987 v Minnesotě. Přitom je využito více stylů a děj je samozřejmě náležitě přibarvený.

Prostředí filmu

Celý děj se odehrává v bílém prostředí, kterému dominují nekonečné zasněžené plochy. Atmosféra snímku je umě podtržena velice častými scénami, ve kterých hrdinové stále jedí a sledují hokejové zápasy. Zajímavostí je pak pojmenování hrdinů příběhu, kdy jsou použita severská jména. Bratři Coenové vysvětlují tento jev tak, že v Minnesotě v současnosti žije velká přistěhovalecká menšina právě ze skandinávských oblastí.

Názor a hodnocení

Bratři Coenovi ukázali v tomto filmu, že jsou skutečnými mistry zápletky, ale také popisu lidského charakteru a nezapomenutelné atmosféry. Svou určitou syrovostí a černým humorem vás bude film bavit a po celou dobu zůstanete v tom správném napětí. Film Fargo je mistrovským počinem, ve kterém se snoubí skutečný příběh s fantaskními i absurdními prvky, nadchne tak každého milovníka kvalitních nezávislých filmů, které nejsou určovány středním proudem, ani spoustou investovaných peněz.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post