Jsou Simpsonovi nejlepším animovaným seriálem všech dob?

Jsou Simpsonovi nejlepším animovaným seriálem všech dob?

Seriál Simpsonovi sleduji už od svého dětství a stále si na něj najdu trochu toho času. Díky televizní obrazovce je dnes možné sledovat nepřeberné množství seriálů, ovšem ne každý je zárukou skutečné zábavy a stále více mi připadá, že je to spíše vymývání mozků znuděným ženám v seniorském věku, či pubertální mládeži. Vezměte si například záplavu německých stupidních a infantilních seriálů, ať už krimi nebo jiných, které ty inteligentnější dohání k šílenství. Ne, tlustý a nemotorný Big Ben opravdu není mým šálkem kávy, nejradši mám vtipné seriály a sitkomy, v čele s již zmiňovanou „žlutou rodinkou“. 

Srovnání s dalšími

Můžeme si provést malé srovnání top kreslených seriálů, většinou samozřejmě z amerických dílen. A za ty nejlepší považuji South Park, různé animáky od Disneye, Futuramu, případně Grifinnovi. Ale právě v porovnání s Griffiny, jsou Simpsonovi jednoznačně hodně vepředu, i v souvislosti s tím, že se vlastně jedná o napodobeninu. Seriál Griffinovi je mnohem vulgárnější a tak trochu rasistický, netolerantní. Je to sice záměr, ale nevím, jestli správný.

Ať srovnávám, jak srovnávám, nenacházím lepší animovaný seriál, než jsou Simpsonovi, ikdyž si namátkou můžu vzpomenout na celou plejádu dalších velice zábavných pořadů na pokračování:

  • Garfield
  • Tom a Jerry
  • Oggy a švábi
  • Futurama

Futuramy se musíme na chvilku zastavit, neboť ta je jednak dalším dílem tvůrců Simpsonových, ale také je to moje srdcová záležitost. Najdete zde podobné animační techniky, i spoustu neotřelého humoru, stejně jako nějaké to nezbytné morální poučení, to vše pěkně v čase budoucím.

Proč právě Simpsonovi?

Pro mě vždy vítězí seriál Simpsonovi a cením si toho, jak jsou tvůrci stále plodní. Je sice pravda, že na každé epizodě pracuje celá armáda animátorů a na humorných replikách se podílí neméně humoristů a komiků, výsledek ale vždy stojí za to. Ty nejnovější díly již disponují vysokou kvalitou animací a plynulou pohyblivostí, zábavným příběhem a nechybí zajisté ani to hlavní, tedy spousta humorných hlášek. Simpsonovi jsou nejen dle mého názoru nejlepším „animákem“ všech dob, a podobný se bude v budoucnu jen těžko hledat.

Seriál můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post