Jak na stahování souborů přes torrenty

Stahování přes torrenty je od klasického stahování v prohlížeči odlišné a má řadu výhod. Ať již se jedná o širší výběr nebo větší rychlost a také pohodlnost. Nejprve je ovšem potřeba přijít jak vlastně na to, což se může zpočátku zdát trochu obtížnější.

Jelikož ne každý stahování přes torrenty hned od začátku ovládá a neví tedy jak na to, tak jsme pro vás přichystali jednoduchý návod, který vám pomůže.

Začněte stažením torrent klienta

Pro stahování souborů s příponou .torrent je potřeba především klient. Jeho stažení je otázkou několika mála vteřin a samozřejmě se jedná o program, který lze získat zcela zdarma. Po jeho instalaci se vám otevře menu, v němž budete mít možnost spravovat soubory určené ke stažení.

Proto, abyste získali torrent soubor, musíte jít na některý z trackerů. Ty jsou přístupné registrovaným uživatelům, jako například tracker TrezzoR, nicméně lze najít i trackery, na kterých torrent soubory stáhnete bez potřeby registrace. Nicméně tím můžete přijít o řadu výhod.

Najít vhodný soubor zabere jen pár okamžiků

Jelikož trackery fungují jako běžné vyhledávače, tak najít oblíbený film ke stažení bude otázkou několika mála vteřin. Stejně jako následné stažení souboru do počítače. Ten posléze otevřete a v klientu se vám spustí stahování.

Rychlost, jakou budete stahovat data závisí na několika různých faktorech s nimiž vás seznámíme později.

Stahování filmů přes torrenty v bodech

  1. Stáhněte si klient. Nejpoužívanější je zejména uTorrent, který uživatelé preferují zejména díky jeho jednoduchosti. Stáhnout torrent klienta
  2. V internetovém prohlížeči otevřete tracker, jako například TrezzoR, kde proveďte registraci. Registrace
  3. Pomocí vyhledávače najděte film, který chcete stáhnout. Doporučujeme vybírat ty soubory, které mají nejvíce seederů (se).
  4. Stáhněte soubor do počítače a otevřete jej.
  5. Začněte stahovat…

Stahování filmů přes torrenty je tedy velice jednoduché a zvládne jej každý. Velkou výhodou navíc je, že se o samotné stahování nemusíte nijak starat, neboť klient vše zvládne sám. A problémem není ani vypnutí počítače, které stahování pozastaví, ale nezruší jej úplně.