Hlas smrti- duchové z obrazovky

Hlas smrti- duchové z obrazovky

Mysteriózní thriller Hlas smrti, v originále White Noise, je prací režiséra Geoffreyho Saxe a jedná se o poměrně povedený snímek. Mohli bychom ho řadit také mezi „duchařské horory“. Za scénářem stál Niall Johnson a film vzniknul v roce 2005, okamžitě zaznamenal velký úspěch, pokud hovoříme o ziscích v kinech. Hudba Claudea Foisyho je pak více než výstižná a navozuje značně napjatou atmosféru. 

Herci

Ve filmu White Noise se představuje v poněkud nevšední roli Michael Keaton, známý též z různých komedií a fantasy filmu Batman. Vedle něj se pak objevují Chandra West, Deborah Kara Unger či Ian McNeice. Vzhledem k tomu, že se jedná o thriller až horor, lze říct, že herecké výkony jsou velmi kvalitní, paradoxně snad s výjimkou samotného hlavního protagonisty.

Stručný děj

Michael Keaton hraje ve filmu Hlas smrti úspěšného architekta Jonathana Riverse, jehož život byl šťastný až do chvíle, než mu tragicky zesnula jeho žena. Jonathan se ubírá bojovat se svým smutkem do ústraní, kde si postupně najde také nové přátele. Především pak vědec Nicolas Elia významně ovlivní jeho náhled na smrt manželky a přesvědčí ho o tom, že vysílá posmrtné signály prostřednictvím rádia a televizního přenosu. Se svými novými přáteli se tak Jonathan pokusí navázat spojení se svou drahou chotí, ovšem při tom otevře také tajemná vrátka do světa záhrobí. Duchové nad ním nyní mají moc a on se s nimi musí utkat.

Fenomén EVP

V souvislosti se snímkem Hlas smrti, je dobré znát fenomén EVP, tedy fenomén elektronického přenosu hlasu, o kterém hovoří mnoho lidí. Jedná se o komunikaci s nebožtíky právě přes různá elektronická zařízení. Zajímavostí je, že ve filmovém traileru byla použita údajně autentická nahrávka jisté vědkyně a dcery politka Stanleyho Searlese, který nedávno zesnul a jehož hlas na pásce zazněl.

Hodnocení filmu

Přesto, že nepatřím k příznivcům hororů s duchy, v tomto případě hodnotím nadprůměrně, celý film vás totiž dokáže udržet v napětí. Snad s výjimkou závěrečného rozuzlení, se jedná o propracovaný děj, plný dramatických i mrazivě děsivých scén.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post