Deadpool- smrtící bazén plný komiksové zábavy

Deadpool- smrtící bazén plný komiksové zábavy

Režisér Tim Miller natočil skvělý film nabitý akcí a vtipem dle scénáře dvojice Paul Wernick a Rhett Reese, se skvělou hudbou od Junkie XL. Již tyto pojmy budou pro mnohé znamenat mnohem více napjatého očekávání, neboť hovoříme o filmové novince ze světa komiksů Deadpool. V hlavní roli se představuje již hvězdný Ryan Reynolds, kterého bych směle označil za nástupce takových hrdinů, jako byl bohužel zesnulý Paul Walker. 

Komiksový hrdina se nezapře

Hlavním hrdinou filmu Deadpool je Wade Wilson v podání Ryana Reynoldse, jenž byl ještě donedávna členem speciálních bojových jednotek. Bohužel se mu do jeho cesty životem postavila nepříjemná rakovina a on se tak trochu v zoufalství rozhodl, že vyzkouší experiment v rámci léčebného programu Weapon X. A jak již napovídá název, tento program souvisí s mutanty, takzvanými X-meny, které již známe z jiných komiksových snímků.

aunt

Wade se sice zbaví rakoviny a je vyléčen, musí za to ale zaplatit určitou daň. Jestli je to krutá, nebo naopak milosrdná daň, již posoudíte sami, ale je jisté, že akční hrdina není v tomto případě právě spokojený se svým novým outfitem. Na druhou stranu obdržel novou schopnost, podobnou té Wolverinově, spočívající v rychlejší regeneraci. To však neplatí pro jeho tvář, která zůstala natrvalo znetvořena.

Více žánrů ve filmu

Scifi snímek Deadpool není jen scifi a fantazy, je to také zábavná komedie, napínavý akční film a v neposlední řadě dobrodružství, ve kterém opět nechybí svižný hrdina, tak trochu se podobající Spidermanovi, alespoň svým kostýmem. Je to rovněž extatické dobrodružství plné akčních scén i menších scének. Pokud jste milovníkem scifi komiksů a všem mutantů, kteří žijí mezi námi, rozhodně na film zajděte do kina, nebo si ho u nás stáhněte.

Hodnocení filmu

Hodnotím velice vysoko, tedy rovnou 90 procenty, především z toho důvodu, že jsem si oblíbil Ryana Reynoldse, ale také jsem doslova nadšenec do všeho, co souvisí s X-menem, Wolverinem a podobnými výtečníky s nadpřirozenými i přirozenými schopnostmi.

Film můžete stáhnout na Trezzor Trackery

Share this post